pl:space_crafts:scout_ship

Zwiadowca [ Scout drone ]

Koszt produkcjiMinerały - 75
Produkcja - 50
Koszt utrzymaniaMinerały - 1/h
Wytrzymałość HP18
Pancerz Pancerz0
Uniki Uniki95%

Klasa: statek cywilny

Zautomatyzowany statek zwiadowczy wykorzystywany zarówno w celach badawczych (eksploracja układów słonecznych) jak i zwiadowczych. Duża miniaturyzacja oraz wysoka specjalizacja pozwoliła na znaczne obniżenie kosztów tego elektronicznego oka. Z tego samego powodu statek ten zabiera niezbędne minimum zaopatrzenia i jest jednorazowego użytku.

Akcja / CechaOpis
Scout Próba odkrycia nieznanego układu słonecznego. Szansa na powodzenie rośnie wraz z liczbą użytych do akcji Zwiadowców i może być modyfikowana przez technologie i traity. Udane odkrycie układu daje 150 Punkty badawcze
Research expedition Próba uzyskania większej ilości informacji o odkrytym układzie słonecznym. Szansa na powodzenie rośnie wraz z liczbą użytych do akcji Zwiadowców i może być modyfikowana przez technologie i traity. Pierwsza udana ekspedycja układu daje 250 Punkty badawcze, druga 4x mniej, trzecia 9x mniej itd.
Recon Odświeżenie informacji o odkrytym układzie słonecznym oraz o obiektach i flotach graczy w tym układzie. Akcja wykonywana jest zawsze jednym Zwiadowcą.
Scouting base transformation Transformuje 10 Zwiadowców w stacjonarną Bazę zwiadowczą.