Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
pl:space_crafts:battles [2018/03/26 12:01]
daimonion [Zadawanie obrażeń]
pl:space_crafts:battles [2018/05/11 14:15] (aktualna)
daimonion [Bitwy kosmiczne]
Linia 3: Linia 3:
 Każda bitwa między flotami kosmicznymi lub flotą kosmiczną i kolonią / bazą kosmiczną odbywa się zgodnie z poniższymi zasadami. Każda bitwa między flotami kosmicznymi lub flotą kosmiczną i kolonią / bazą kosmiczną odbywa się zgodnie z poniższymi zasadami.
  
-  * Bitwa podzielona jest na rundy. Ich maksymalna liczba aktualnie wynosi **25**.+  * Bitwa podzielona jest na rundy. Ich maksymalna liczba aktualnie wynosi **20**.
   * Runda składa się z szeregu tur, w których każda formacja, w kolejności określonej inicjatywą formacji, wykonuje atak na inną wrogą formację.   * Runda składa się z szeregu tur, w których każda formacja, w kolejności określonej inicjatywą formacji, wykonuje atak na inną wrogą formację.
   * To jaka formacja zostanie wybrana do ostrzelania (cel ataku) opisane jest w sekcji: Algorytm wyboru celu. Co do zasady formacja stara się wybrać taki cel, który po ostrzelaniu (odniesieniu strat) najbardziej zmniejszy siłę rażenia przeciwnika.   * To jaka formacja zostanie wybrana do ostrzelania (cel ataku) opisane jest w sekcji: Algorytm wyboru celu. Co do zasady formacja stara się wybrać taki cel, który po ostrzelaniu (odniesieniu strat) najbardziej zmniejszy siłę rażenia przeciwnika.