pl:space_crafts:space_travel

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
pl:space_crafts:space_travel [2016/03/03 11:00]
daimonion ↷ Page moved from pl:spacecrafts:space_travel to pl:space_crafts:space_travel
pl:space_crafts:space_travel [2018/05/27 17:19] (aktualna)
daimonion [Loty międzygwiezdne]
Linia 24: Linia 24:
   * Każda kolonia i baza kosmiczna zwiększa zasięg operacyjny o obszar o promieniu 360 jednostek kosmicznych od gwiazdy w układzie której znajduje się ta baza lub kolonia. Ilość baz i koloni w obrębie tego samego układu gwiezdnego nie ma znaczenia.   * Każda kolonia i baza kosmiczna zwiększa zasięg operacyjny o obszar o promieniu 360 jednostek kosmicznych od gwiazdy w układzie której znajduje się ta baza lub kolonia. Ilość baz i koloni w obrębie tego samego układu gwiezdnego nie ma znaczenia.
   * Jeżeli w wyniku akcji graczy lub zdarzeń losowych gracz utraci jedyną bazę lub kolonię w danym układzie słonecznym, możliwe jest "skurczenie się" zasięgu operacyjnego.   * Jeżeli w wyniku akcji graczy lub zdarzeń losowych gracz utraci jedyną bazę lub kolonię w danym układzie słonecznym, możliwe jest "skurczenie się" zasięgu operacyjnego.
-  * Jeżeli flota kończy swój ruch w układzie gwiezdnym, który znajduje się poza obszarem operacyjnym floty (patrz punkt powyżej) zostaje ona stracona. Zdarzenie to jest markowane w panelu notyfikacji jako "Lost in space" (smile) Powyższe ograniczenie jest często wykorzystywane jako strategia obronna!+  * Jeżeli flota kończy swój ruch w układzie gwiezdnym, który znajduje się poza obszarem operacyjnym floty (patrz punkt powyżej) zostaje ona stracona. Zdarzenie to jest markowane w panelu notyfikacji jako "Lost in space"Powyższe ograniczenie jest często wykorzystywane jako strategia obronna!
  
 === Stacjonowanie flot w układach gwiezdnych === === Stacjonowanie flot w układach gwiezdnych ===
  
   * Floty danego gracza mogą stacjonować tylko i wyłącznie w układach, w których gracz posiada kolonię lub bazę kosmiczną.   * Floty danego gracza mogą stacjonować tylko i wyłącznie w układach, w których gracz posiada kolonię lub bazę kosmiczną.
-  * Jeżeli w wyniku akcji graczy lub zdarzeń losowych gracz utraci jedyną bazę lub kolonię w danym układzie słonecznym, flota wycofuje się do najbliższego kontrolowanego przez gracza układu słonecznego.+  * Jeżeli w wyniku akcji graczy lub zdarzeń losowych gracz utraci jedyną bazę lub kolonię w danym układzie słonecznym, flota wycofuje się do najbliższego kontrolowanego przez gracza układu słonecznego. Jeżeli gracz nie posiada wystarczająco energii na wycofanie takiej floty - flota jest bezpowrotnie tracona! Zdarzenie to również jest markowane w panelu notyfikacji jako "Lost in space".
  
 === Wykonywanie akcji w układach gwiezdnych === === Wykonywanie akcji w układach gwiezdnych ===