pl:space_structures:scouting_base

Baza zwiadowcza [ Scouting base ]

Uproszczona i mocno wyspecjalizowana wersja bazy kosmicznej, skupiająca się na pozyskiwaniu informacji o sytuacji w danym układzie gwiezdnym. Może być założona w odkrytym układzie słonecznym, na dowolnym obiekcie orbitalnym krążącym w około gwiazdy centralnej kosztem kilku / kilkunastu statków zwiadowczych (Zwiadowca). Jej obecność w układzie słonecznym daje graczowi informacje na temat obecności flot i struktur (wrogich i przyjaznych) znajdujących się w obrębie układu.

W wersji podstawowej baza zwiadowcza nie daje informacji na temat ruchów flot „do” i „z” danego układu słonecznego! Aby mieć dostęp do takich informacji należy opracować odpowiednie technologie lub zbudować znacznie lepiej wyposażoną bazę kosmiczną.

Koszt budowy
Zwiadowca Zwiadowca x10
Koszt utrzymania [/h]
Energia Energia-30
Statystyki bojowe
Pancerz Pancerz 1
Wytrzymałość Wytrzymałość 300
Akcja / CechaOpis
ZwiadowcaObecność bazy kosmicznej w danym układzie słonecznym daje informacje o wszystkich znajdujących się w nim nieukrytych obiektach (koloniach, bazach, flotach itp.) w czasie rzeczywistym.
Skaner podprzestrzeni1Obecność bazy w danym układzie słonecznym daje szansę wykrycia ruchu floty w podprzestrzeni (lecącą „do” i „z” danego układu).
Centrum logistyczne1Obecność bazy w danym układzie słonecznym daje możliwość stacjonowania w nim flot bojowych

1 Wymaga opracowania odpowiednich technologii