pl:space_crafts:civil_craft_list

Statki cywilne

Statek Koszt
Opis
Zwiadowca
(Scout drone)
Produkcja 50
Minerały 75
Zautomatyzowany statek zwiadowczy wykorzystywany zarówno w celach badawczych (eksploracja układów słonecznych) jak i zwiadowczych. Duża miniaturyzacja oraz wysoka specjalizacja pozwoliła na znaczne obniżenie kosztów tego elektronicznego oka. Z tego samego powodu statek ten zabiera niezbędne minimum zaopatrzenia i jest jednorazowego użytku.
Moduł słoneczny
(Solar module)
Produkcja 150
Minerały 150
Automatyczny satelita geostacjonarny, którego główną funkcją jest pozyskiwanie energii słonecznej i przesyłanie jej do sieci energetycznej kolonii. Mały koszt produkcji oraz niewielki koszt utrzymania niwelują jego słabą efektywność jako alternatywne źródło pozyskiwania energii.
Robotnik
(Wroker drone)
Produkcja 200
Minerały 250
W pełni zautomatyzowany statek kosmiczny pełniący rolę kosmicznego robotnika. Jego wytrzymała konstrukcja oraz duże możliwości samo naprawy czynią go idealnym rozwiązaniem wszędzie tam gdzie praca kolonistów jest zbyt ryzykowna lub zbyt droga. Wykorzystywany głównie do pozyskiwania zasobów oraz naprawy instalacji kosmicznych. Harvestery, które nie są wykorzystywane w innych akcjach, pozostawione w koloniach, zwiększają szybkość produkcji.
TransporterProdukcja 180
Minerały 360
Tani i łatwy w konstrukcji transporter z napędem podprzestrzennym. Wykorzystywany głównie do transportu kolonistów, żołnierzy oraz specjalistów. Transportery, które nie są wykorzystywane w innych akcjach, pozostawione w koloniach, zwiększają maksymalny poziom zaopatrzenia imperium gracza (zwiększają max ilość zasobów jakie może wykorzystać gracz).
Statek baza
(Outpost ship)
Produkcja 2500
Minerały 2500
Populacja 2000
Statek baza z możliwością podróżowania w przestrzeni kosmicznej. Większość jego funkcji jest w pełni zautomatyzowana przez co wymaga minimalnego wsparcia załogi. Posiada możliwość przetransformowania się w samodzielną bazę kosmiczną. Odpowiednio usytuowana sieć baz kosmicznych może znacząco zwiększyć zasięg operowania floty oraz możliwości ekonomiczne. Transformacja w bazę kosmiczną jest zwykle ostateczna i wiąże się z utratą statku bazy.
Statek kolonizacyjny
(Colony ship)
Produkcja 12000
Minerały 9000
Populacja 12000
Potężny i wysoce złożony statek kosmiczny umożliwiający zakładanie nowych kolonii. W momencie kolonizacji transformowany jest do Centrum dowodzenia, które staje się sercem każdej nowo powstałej kolonii.