pl:start

Informacje podstawowe

Project Ark to gra „slow pace RTS” (Real Time Strategy) prowadzona w realiach kosmicznych. Project Ark jest grą (aplikacją) web-ową, wykorzystującą podstawowe, ogólnodostępne standardy takie jak HTML, CSS czy Javascript. Oznacza to, że możesz grać w naszą grę z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu każdej nowszej przeglądarki internetowej: http://project-ark.net

Podstawowym celem gry jest rozwój i przetrwanie cywilizacji gracza w zimnym i nieprzyjaznym wszechświecie. Aby go osiągnąć gracz będzie musiał podejmować się szeregu misji w różnych galaktykach i równoległych wszechświatach dbając o: eksploracje nieznanych układów gwiezdnych, rozwój technologiczny, militarny oraz ekonomiczny swojej cywilizacji. Gracz będzie miał również wpływ na kierunek ewolucji swojej rasy.

Przeciwnikiem gracza będą zarówno inni gracze jak również nieznane formy życia oraz potężne kierowane przez nieznanych liderów kosmiczne frakcje.

Połączona z Internetem przeglądarka internetowa Mozilla Firefox w najnowszej wersji. Gra będzie działać (a nawet działa) również pod wszystkimi popularniejszymi, w miarę nowymi przeglądarkami ale obecnie nie mają one jeszcze oficjalnego wsparcia (więc używajcie na własne ryzyko).

Wszystkie informacje niezbędne do stworzenia konta i rozpoczęcia rozgrywki znajdują się: tutaj.